Netflix oyun dünyasına kattıklarını anlatacak!

konuyu başlatan Yami

64
2
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Oyla
#1
[Resim: Netflix-oyun-1.jpg]

Nintendo ve Sony önemli bir karar alarak E3 2019’a katılmayacaklarını açıkladılar. Bu kararların ardından sönük geçeceği düşünülen E3 2019’a sürpriz bir isim konuk olacak. Buna göre Netflix oyun fuarı E3 2019’a katılacak.

Netflix oyun dünyasını hareketlendiriyor
Resmi E3 hesabı attığı tweette Netflix’in (En Sevdiğiniz Gösterileri Hayata Geçirmek: Netflix Orijinallerini Oyun Geliştiricilere Sunmak adlı panel ile) konuk olarak E3’e katılacağını belirtti.

[Resim: Netflix-oyun.jpg]
Panel’in konusu ise Netflix özel dizilerinin oyun dünyasını nasıl değiştirebileceğini anlatmak olacak. Netflix’in oyun dünyasına girmekte hevesli olduğu biliniyor. Black Mirror: Bandersnatch, You vs Wild gibi interaktif denemeler yapan şirketin, ileride akış oyun servisi getirebileceği konuşuluyor.

Ancak E3 2019’a katılacak olan Netflix’in şimdilik bir sürpriz yapması beklenmiyor. Bu panel daha çok bağımsız oyun geliştiricileri heveslendirmek adına yapılacak gibi görünüyor. Netflix oyun geliştiricilerinin Netflix orijinal dizilerini alarak, oyun dünyasına aktarmalarını istiyor olabilir.

E3 nedir?

Electronic Entertainment Expo veya kısaca E3, her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen bir video oyunu fuarıdır. Fuara oyun sektörünün en ünlü ve en büyük şirketleri katılır. Bu firmalar fuarda, kendi konferanslarında yeni oyunlarını ve konsollarını duyururlar. Ayrıca fuara binlerce bağımsız geliştirici de katılarak, kendi yaptıkları oyunları tanıtırlar. Böylece bağımsız geliştiriciler büyük bir fırsat elde etmiş olurlar.

2006 yılında fuar halka açıkken, 2007’de sadece basına açık olacak şekilde özelleştirildi. Bu yıl fuara Nintendo ve Sony gibi önemli markalar katılmayacak. Bu nedenle fuarın sönük geçebileceği konuşuluyor.[Resim: giphy.gif?cid=790b76115cc0b2317166696859c3830b]


#2
Bir Netflix kullanıcısı olarak bu habere sevindim. Gerçekten oyun dünyasına gelecek yenilikleri merakla bekliyoruz. Filmlerde izlediğimiz bir çok teknolojiyi görebiliriz.
[Resim: oXoy3X.gif]


#3
Çok orjinal bir çalışma olur ve 2 şirketin çalışması biz oyuncular için mükemmel bir fırsat gibi gözüküyor
[Resim: dvRZz7.jpg]
Foruma Git:

1 Ziyaretçi